Nošení roušky aktuálně

Vzhledem k potencionální druhé vlně koronaviru je možné, že se informace budou rychle měnit a nošení roušek bude opět aktuálním tématem číslo jedna. Roušky by se opět začaly nosit v MHD a uzavřených prostorách.

Od 1.července odpadla v mnoha případech nutnost nosit roušky. Roušky již není nutné nosit v městské hromadné dopravě mimo metro. Zde je pořád povinost mít zakrytá ústa a nos. Další novinkou je možnost odložit roušky i v budovách.

Roušky jsou stále povinné v nemocnicích. Informace výše uvedené byly publikvány 20.7.2020. Nové a aktuální informace budou postupně přibývat a budou doplněny v textu níže.

Nošení roušky v obchodech

Od 1.8.202 již není nutné nosit roušku. Vyjímkou mohou být města v krajích se zvýšenou aktivitou Koronaviru jako je například Moravskoslezský kraj, kde je od 18.8. nutné nosit roušky v obchodech.

Nošení roušky na veřejnosti

Na veřejnosti již není povinost nosit roušky. Doporučuje se však nadále vyhýbat velkým skupinám lidí, kteří by mohly být potencionálními přenašeči.

Koronavirus

Nošení roušky auktálně Praha

V Praze je nově povinné nosit roušky či jinou ochranu úst a nosu v lékárnách, u lékaře a na akcích nad 100 lidí v uzavřených prostorách. Toto ovšem neplatí na nákupní centra. Opatření je platné od pondělí 27.7.2020.

Další opatření ohledně roušek se očekávají na podzim, kdy se spekuluje o druhé vlně Koronaviru. Aktuální mapu koronaviru můžete sledovat zde.